نقاشي ساختمان (2)
  آشنايي با مولتي کالر در نقاشي ساختمان


 


 


مولتي‌کالر رنگي است که پس از اجرا، چندين رنگ به صورت مجزا در آن ديده مي‌شود. در واقع يک رنگ زمينه بوده و چند رنگ ديگر به صورت رگه‌هاي مختلف است.


 


رنگ‌هاي مولتي‌کالر داراي ويژگي‌هايي خاص هستند که اين رنگ را از رنگ‌هاي ديگر متمايز کرده و به آن اولويت داده است.


 


فوق‌العاده تزئيني‌ و در طرح‌هاي متنوع و رنگ‌هاي مختلف موجود است. با توجه به فرمولاسيون خاص، امکان ساخت رنگ‌هاي متنوع و منطبق با هر سليقه براي ايجاد سطوحي زيبا و چشم‌نواز در بيش از 40 ترام گوناگون را فراهم مي‌کند. اين رنگ‌ها بسيار شيک، مدرن و داراي تنوع رنگ روز و محبوب اروپاست.


 بزرگترين سايت نقاشي ساختمان قلي پور


قابل اجرا بر روي تمامي سطوح‌ است.


 


رنگ‌هاي مولتي‌کالر دکوراتيو بوده و يک لايه فيلم نازک بر روي سطوح ايجاد مي‌نمايد و بسيار مناسب براي سطوح گچ، سيمان، بتون، آهن، آلومينيوم، چوب، رنگ، سنگ، شيشه، کاشي، پلاستيک، رنگ روغن، کنتيکس و ....است.


 


بافت ويژه اين رنگ و مات و کم‌جلا بودن آن، مشکلاتي از قبيل موج و خرابي سطح زير کار را در خود محو مي‌کند.


 


از آن جايي که ذرات معلق هوا و دودها را به خود جذب نمي‌کند، براي محيط‌هاي پرترافيک و يا پر رفت‌و‌آمد مانند راه‌پله‌ها بسيار مناسب است.


 


در صورت آسيب‌ديدگي به سادگي با حداقل مواد و به بهترين وجه ممکن قابل ترميم است.


 


از آنجايي‌ که رنگ‌هاي مولتي‌کالر برخلاف رنگ‌هاي موجود در بازار جهت اجرا نياز به هيچ‌گونه حلال و ترکيبات نفتي مرسوم ندارد، بدون بو بوده و در مکان‌هايي که امکان تخليه کامل و طولاني مدت وجود ندارد، نظير منازل، ادارات، مراکز درماني، مراکز آموزشي، هتل‌ها و ... به‌راحتي قابل اجرا مي‌باشد.


 


موارد زير از جمله ويژگي‌هاي اين رنگ ا‌ست:


 


اجراي سريع و آسان طي يک مرحله و توسط اسپري کردن رنگ


 


توجيه اقتصادي به علت قابليت پوشش‌دهي زياد، سرعت سريع اجرا و کاهش نيروي کار


 


مقاومت بالا در برابر جذب دوده، غبار و ذرات معلق در هوا (آنتي استاتيک) که در نتيجه هزينه تميز کاري و نگه‌داري را تقليل داده، آن را بهداشتي مي‌کند.


 


قابليت شستشوي آسان و کامل با آب و ساير شوينده‌هاي مرسوم خانگي و داراي مقاومت عالي در برابر رطوبت و شستشو


 


بدون پوسته شدن، رنگ پريدگي و زرد شدن: رنگ‌هاي مولتي‌کالر با ايجاد سطحي با دوام و استثنايي درمقابل رنگ پريدگي، زرد شدن، پوسته شدن، خراشيدگي و از بين رفتن لايه رنگ روي سطح، بسيار مقاوم است.


 


ضد باکتري: به علت مواد تشکيل‌دهنده اين رنگ، زمينه مناسب براي رشد باکتري‌ها، ميکروب‌ها، قارچ‌ها، کپک‌ها، جلبک‌ها، خزه‌ها و ... فراهم نمي‌باشد. به عبارتي اين رنگ‌ها خاصيت ضد آب داشته، ضد شوره، خزه و رطوبت است.


 


امکان پوشش‌دهي بر روي سطوحي که دور از دسترس هستند از جمله لوله‌ها و رادياتورها.


 


کم‌بو يا بي‌بو: پس از اجرا، بعد از مدت کوتاهي بو در محيط باقي نمي‌ماند.


 


ضربه‌پذير و مقاوم در برابرتغيير حجم سطوح يا قالب‌هاست. به علت کشش سطحي بالا در مقابل تغيير حجم سطح زيرين و ترک‌هاي مويي مقاومت مي‌نمايد.


 


در مدت کوتاهي خشک مي‌شود. بر روي سطوح گچي و سيماني در کمتر از يک ساعت و پس از گذشت سه روز کاملا خشک ‌شده و پس از آن قابل شستشو است.


 


به طور کلي مي‌توان گفت به دليل قابليت پوشش‌دهي و چسبندگي فوق‌العاده از آن جهت اهميت دارد که در مکان‌ها و فضاهاي مختلف از قبيل:


 


- منازل مسکوني،


 


- لوازم منزل مانند کابينت‌ها، تختخواب‌ها، ميز، سطوح دکوراتيو


 


- مکان‌هاي پر تردد مانند پاگردها، پلکان‌ها، پارکينگ‌ها،


 


- مکان‌هاي عمومي از جمله بيمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، مدارس، سالن‌هاي فرودگاه‌، آمفي‌تئاتر، مترو، استوديوهاي ضبط و پخش موسيقي، سينماها، هتل‌ها، فروشگاه‌ها، موزه‌ها، مطب‌هاي


 


پزشکي و سالن‌هاي کامپيوتر قابل استفاده است.

 انتشار از منبع : naghashi91-parsi - naghashi91-parsi
چهارشنبه 22 دی 1395 ساعت 21:50:37
  برچسب ها : رنگ‌هاي ,سطوح ,مولتي‌کالر ,قابل ,بسيار ,جمله ,رنگ‌هاي مولتي‌کالر ,قابليت پوشش‌دهي ,پوسته شدن، ,ذرات معلق ,مناسب براي